Logo Olszanka

Archiwum newsów, strona 77

Podsumowanie GRY TERENOWEJ

06.09.2019

Wyjątkowym dniem w Olszance, była niedziela – 1 września 2019 r, gdy na boisku gminnym odbył się Festyn Rodzinny, zorganizowany przez Radę Sołecką w Olszance.  Uroczyste otwarcie imprezy odbyło się o godz. 14.00, przez sołtysa Wsi Olszanka Andrzeja Stefaniuka. Celem tej imprezy była integracja mieszkańców wsi oraz sołectw sąsiadujących z Olszanką oraz aktywizacja społeczności wiejskiej w zakresie gospodarczym, społecznym i kulturalnym. Oprawę muzyczną zapewnił DJ Valdi z Mordów, a gościnnie wystąpił zespół ZAKRZE ŚPIEWA  oraz Wiola Latus.

Dzieci mogły skorzystać z dmuchańców, karuzeli a wszyscy mogli się posilić grillowanymi kiełbaskami, boczkiem i karkówką. Na placu, pod namiotami prezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich, działające na terenie gminy z pysznymi potrawami. Podczas trwania festynu odbyło się również podsumowanie Gry Terenowej oraz projektu Malowane Lato, zorganizowanego przez GBP Olszanka.

W Grze Terenowej, która trwała w okresie wakacji od 1 lipca do 28 sierpnia, wzięło udział 25 uczestników, uczniów kl. I –VIII, którzy mieli  do rozwiązania 10 zadań. Wypełnione karty zadań oceniła komisja w składzie: 

przewodniczący:  Bogusław Sobolewski – były, wieloletni Wójt Gminy Olszanka

Członkowie:   - Krystyna Domańska – emerytowany nauczyciel

 - Małgorzata Chraniuk -bibliotekarz

 - Wioleta Michalak – pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

Po długich obradach komisja ustaliła następujący werdykt

I Nagroda (rower)   –  Zuzanna Chwedoruk, lat 12 

II Nagroda (tablet) – Kacper Semeniuk, lat 7 

III Nagroda  (pamięć zewnętrzna) -  Gabriel Tomczuk, lat 8

Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia, w których znalazły się gadżety przysłane przez Kancelarię Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

 

Na Festynie podsumowano również Malowane Lato. Projekt był realizowany przez Mazowiecki Instytut Kultury we współpracy z GBP  w Olszance po raz 7. Po raz pierwszy zajęcia odbywały się w NSP w Próchenkach, a warsztaty prowadziła Ewelina Siemieniuk z Platerowa z pomocą Jolanty Głozak – pracownika Filii bibliotecznej w Próchenkach.  W tych wakacyjnych zajęciach wzięło udział 33 dzieci. Spośród wykonanych prac instruktorka wybrała 5 najładniejszych, a ich autorami są: Wiktoria Karolska, Gabriela Łazowska, Kamila Chwedczuk, Natasza Wolska, i Gracjan Chwedoruk. W jednym z namiotów wystawiona była część prac wykonanych podczas Malowanego Lato i fotografie wykonane w Grze Terenowej. Każde dziecko otrzymało drobre upominki. Sponsorami nagród byli: Bank Spółdzielczy w Łosicach o/ Olszanka, fundator I nagrody, Starostwo Powiatowe w Łosicach, fundator II  i III nagrody, oraz Anna i Sławomir Szaniawscy, Wojciech Palonka, Emilia Pudłowska Punkt Apteczny, LIQUID SYSTEMS SP. z o.o.  Wsparcia rzeczowego udzieliła Krynica Vitamin Dziadkowskie i Zakład Krawiecki Marianna Pawłowska-Knapiuk.   

W trakcie festynu rozstrzygnięto również konkurs na najpiękniejszy wieniec: I miejsce zdobyły Bolesty, a II : Olszanka, Szawły i Kol. Szańków, a także konkurs na najlepszą potrawę.  Zdobywczyniami pierwszego miejsca zostało KGW w Próchenkach,  II KGW w Szydłówce, III KGW w Olszance, a wyróżnienia otrzymały KGW w Korczówce, Bejdach i Dawidach. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych i wszystkim dopisywały dobre humory.

więcej

XI nadzwyczajna sesja Rady Gminy Olszanka

28.08.2019

XI nadzwyczajna sesja Rady Gminy Olszanka VIII kadencji, odbędzie się w dniu 30 sierpnia 2019 r. (piątek) w Urzędzie Gminy w Olszance. Rozpoczęcie o godzinie 1000.

Projekt porządku obrad:

 1. Otwarcie.
 2. Sprawy organizacyjne:
 1. stwierdzenie quorum,
 2. przyjęcie porządku obrad.
 1. Interpelacje i zapytania.
 2. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania.
 3. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie:
 1. zmian w uchwale budżetowej Gminy Olszanka na 2019 rok,
 2. Wieloletniej Prognozy  Finansowej Gminy Olszanka na lata 2019-2030,
 3. miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Olszanka w obrębie Próchenki,
 4. zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Olszanka,
 5. powołania zespołu opiniującego kandydatów na ławników,
 6. zasięgnięcia od Komendanta Wojewódzkiego Policji informacji o kandydatach na ławników.
 1. Powołanie przedstawiciela Rady Gminy Olszanka do Rady Społecznej SPZOZ w Łosicach.
 2. Wolne wnioski.
 3. Zakończenie posiedzenia.

więcej

Moje miejsce na Ziemi

13.08.2019

Moje Miejsce na Ziemi –  druga edycja 

Ruszył nabór do drugiej edycji programu dla społeczności lokalnych - „Moje Miejsce na Ziemi”. Do 9 września organizacje pozarządowe i instytucje samorządowe z całej Polski mogą składać wnioski o dofinansowanie pomysłów na działania w swoich małych ojczyznach. Budżet programu to aż 2 miliony złotych.

Organizacje pozarządowe, szkoły, przedszkola, biblioteki czy instytucje kultury wnioskować mogą o grant w wysokości 4 000, 7 500, 10 000 i 15 000 złotych. Projekty dotyczyć muszą jednego z sześciu tematów: ekologia, sport, promocja zdrowego trybu życia, przeciwdziałanie wykluczeniu, bezpieczeństwo czy zachowania dziedzictwa historycznego oraz rozwoju edukacji, kultury i sztuki. Inicjatywy muszą być realizowane pomiędzy 1 października 2019 r. a 14 czerwca 2020 r. 

Zapoznaj się z regulaminem programu: 

 

Regulamin programu Moje miejsce na Ziemi - II edycja - 2019.pdfRegulamin programu Moje miejsce na Ziemi - II edycja - 2019.pdf

Przykładowy wniosek:

Wzór formularza wniosku_Moje miejsce na Ziemi_2019.pdfWzór formularza wniosku_Moje miejsce na Ziemi_2019.pdf

Wzór budżetu.pdfWzór budżetu.pdf

JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK?

1. Wniosek można złożyć wyłącznie przez formularz online.​

2. Aby złożyć wniosek należy założyć konto w GENERATORZE WNIOSKÓW, podając swój NIP: https://grantydarserca.orlen.pl

3. Instrukcja założenia konta w GENERATORZE WNIOSKÓW dostępna jest TUTAJ.  

4. Po stworzeniu konta i uzupełnieniu danych należy zalogować się do systemu, wybrać program „Moje miejsce na Ziemi” i złożyć wniosek.

5. W razie pytań prosimy o kontakt pod adresem: mojemiejsce@orlen.pl lub telefonicznie, codziennie w godz. 10.00 – 14.00 pod numerem 665 560 237 

Jeśli masz wątpliwości, jak złożyć wniosek, zanim zadzwonisz zachęcamy do przeczytania odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. 

 FAQ - Najczęściej zadawane pytania - Moje miejsce na Ziemi - II edycja.pdfFAQ - Najczęściej zadawane pytania - Moje miejsce na Ziemi - II edycja.pdf

Uwaga!

Prosimy o upewnienie się, czy wypełnili Państwo poprawny wniosek. Po kliknięciu przycisku „Wypełnij wniosek” należy wybrać  "Moje miejsce na Ziemi", a nie "darowizny dla organizacji". Apelujemy o maksymalną uwagę przy wyborze wniosku! 

 

więcej

Wójt gminy zaprasza

 

Grzegorz Pajnowski

Urząd Gminy Olszanka
Olszanka 37
08-207 Olszanka

tel. 508 830 066
tel. 83 357 51 23
fax. 83 357 51 83
wojt@olszanka.gmina.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.