Logo Olszanka

Archiwum newsów, strona 71

Zwrot podatku akcyzowego

21.01.2020

więcej

„Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”

20.01.2020

Zapraszamy dzieci do udziału w 10 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci, który w 2020 roku przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz” skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Celem Konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat

Zadaniem konkursowym dziecka jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A3 w dowolnej technice, na temat zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników, związanym z obecnością w gospodarstwie rolnym zwierząt gospodarskich. Liczy się pomysł i wykonanie pracy plastycznej oddającej hasło konkursowe „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”. Praca powinna być wykonana indywidualnie przez uczestnika konkursu z materiałów trwałych, gwarantujących odporność na zniszczenie w czasie transportu i przechowywania. Uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę plastyczną.

 

W Województwie Mazowieckim Konkurs przebiega w dwóch etapach: powiatowym i wojewódzkim. Prace plastyczne laureatów trzech pierwszych miejsc etapu wojewódzkiego wezmą udział w eliminacjach ogólnopolskich. Na laureatów czekają nagrody rzeczowe.

Na każdym etapie konkursu zgłoszone prace oceniane będą w podziale na dwie kategorie wiekowe (kl. 0-III i IV-VIII), według kryteriów: zgodność z tematyką konkursu i jej trafne przedstawienie, oryginalność, pomysłowość w zobrazowaniu przesłania konkursu oraz walory estetyczne pracy.

W szkołach zainteresowanych przeprowadzeniem Konkursu istnieje możliwość spotkań z przedstawicielem KRUS który zwróci uwagę dzieci na niebezpieczne czynności i sytuacje, związane z obecnością w gospodarstwie zwierząt gospodarskich wykorzystując narzędzia multimedialne: kurs e-learningowy „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy” oraz film edukacyjny „Gra o zdrowie i bezpieczeństwo”.

            Szkoły, których uczniowie chcą wziąć udział w konkursie, powinny skontaktować się z najbliższą jednostką terenową KRUS, gdzie uzyskają niezbędne informacje na temat organizacji eliminacji. Termin nadsyłania prac konkursowych do PT KRUS za pośrednictwem szkół upływa z dniem 28 lutego 2020 r.

 

Placówka Terenowa KRUS w Łosicach

08-200 Łosice, ul. Kilińskiego 6

(tel. (83) 3591420, 3573080, e-mail: losice@krus.gov.pl).

więcej

Jasełka w Klubie Seniora

17.01.2020

W dniu 16.01.2020 r. w Klubie Senior + w Olszance odbyły się Jasełka.

Przedstawiciele uczniów  ze Szkoły Podstawowej im. Unitów Podlaskich w Olszance zaprezentowali się w pięknym przedstawieniu , skłaniając uczniów, naszych seniorów oraz wszystkich zebranych do refleksji.

Scenariusz przedstawienia odbiegał  od tradycyjnych Jasełek. Bohaterowie zainscenizowali okres przedświątecznych przygotowań oddając jednocześnie realia współczesnych czasów. Rodzice przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia zapomnieli o najważniejszych wartościach jakim jest czas i miłość poświęcone swojej rodzinie. Były łzy, emocje i chwile wzruszeń.

Serdeczne podziękowania składamy Panu Wojciechowi Wawryniukowi  Dyrektorowi szkoły w Olszance  oraz młodzieży i dzieciom, które wzięły udział w przedstawieniu. Jednocześnie gratulujemy tak wspaniałych i utalentowanych wychowanków, mając nadzieję na dalszą współpracę  .

więcej

Obrazek dla news_506

Na sportowo w Klubie Senior +

16.01.2020

Życie na emeryturze nie musi oznaczać zamykania się w domu! To czas na nowe wyzwania, aktywność fizyczną i hobby. Jednym z pomysłów na zagospodarowanie wolnego czasu jest nordic walking dla seniorów.

Dnia 14.01.2020 r odbyły się pierwsze zajęcia sportowe  dla seniorów. Zajęcia nordic walking cieszyły się dużym zainteresowaniem. Nasi seniorzy zapoznali się z techniką ćwiczeń z kijkami. Po intensywnej rozgrzewce wyruszyli na spacer , któremu towarzyszyła piękna pogoda. Zajęcia przeprowadziła instruktor Pani Iwona Teofilska.

Zachęcamy seniorów do udziału w zajęciach rekreacyjno-sportowych.

więcej

Wójt gminy zaprasza

 

Grzegorz Pajnowski

Urząd Gminy Olszanka
Olszanka 37
08-207 Olszanka

tel. 508 830 066
tel. 83 357 51 23
fax. 83 357 51 83
wojt@olszanka.gmina.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.