Logo Olszanka

Archiwum newsów, strona 45

Obrazek dla news_378

Dzień Sołtysa

11.03.2019

Z okazji Dnia Sołtysa, składam wszystkim Sołtysom oraz członkom Rad Sołeckim z terenu gminy Olszanka, najserdeczniejsze życzenia dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, sukcesów w działalności sołeckiej, a także jak najlepszej współpracy z mieszkańcami .

                                            Wójt Gminy Olszanka

                                                            Grzegorz Pajnowski

więcej

Młodzież Zapobiega Pożarom

06.03.2019

06.03.2019 r. w Szkołe Podstawowej w Olszance odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom". Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy tj. grupa I-klasy IV-VI szkoła podstawowa oraz grupa II-klasy VII-VIII S.P.+ III kl. gimnazjum.

Ostateczna klasyfikacja eliminacji gminnych przedstawia się następująco:

Grupa I –grupa młodsza: Klasy IV-VI szkoła podstawowa:
1. Klaudia Śmieciuch - Szkoła Podstawowa w Hadynowie
2. Zuzanna Chwedoruk - Szkoła Podstawowa w Olszance
3. Aleksandra Jaworska - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Szydłówce

Grupa II – grupa starsza: Klasy VII-VIII S.P.+ III kl. gimnazjum:
1. Jakub Andrzejczuk - Szkoła Podstawowa w Olszance
2. Bartłomiej Mikiciuk - Szkoła Podstawowa w Hadynowie
3. Aleksandra Chwedoruk - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Szydłówce

więcej

Senior+

06.03.2019

W dniu 05.03.2019 r. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste wręczenie promes „Senior+”. W uroczystym przekazaniu promes wzięli udział m.in.: Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz, Alicja Walecka, Dyrektor Biura Wojewody, Anna Olszewska Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej, Kierownicy Delegatur: Marlena Mazurska, Anna Kaszuba, Krzysztof Murawski i Robert Kochański.Dzięki programowi „Senior+” w województwie mazowieckim powstanie 40 placówek dla osób starszych, z tego 10 Domów i 30 Klubów „Senior+”. To 888 nowych miejsc dla seniorów. Na koniec tego roku będzie ich łącznie 2794. To prawie 10 razy więcej niż jeszcze 2015 r. (245 miejsc).   

Wniosek gminy Olszanka o dotację na utworzenie Klubu Seniora znalazł się na liście projektów, które otrzymają środki  na dofinansowanie w ramach ministerialnego Programu Wieloletniego „Senior+”.

Wartość realizacji projektu wynosi 125.000 zł. Wartośc dofinansowania to kwota 100.000 zł. Wójt Gminy Grzegorz Pajnowski odebrał promesę o wartości 100,0000 zł na utworzenie Klubu Seniora  w naszej Gminie. W ramach programu „Senior+”, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wspiera tworzenie dziennych domów i klubów dla seniorów.

W Olszance w ramach zadania zaplanowano utworzenie Klubu Seniora  na parterze  budynku po dawnym ośrodku zdrowia . W ramach realizacji projektu zaplanowano utworzenie jednego pomieszczenia ogólnodostępnego wyposażonego w stoły i krzesła, pełniącego funkcję sali spotkań. Powstanie też aneks kuchenny wyposażony w sprzęty, urządzenia i naczynia do przygotowania i spożycia posiłków, oraz łazienka wyposażona w 2 toalety (dla kobiet i mężczyzn) i umywalkę oraz wydzielone miejsce, pełniące funkcję szatni dla seniorów. – Chcąc podwyższyć standard placówki ponad wymagane minimum zaplanowano utworzenie pomieszczenia klubowego, wyposażonego w sprzęt RTV, komputer z dostępem do Internetu, kanapy i fotele. Ponadto zostanie wyremontowany dach budynku oraz wymieniona stolarka okienna i drzwi wejściowe oraz schody – informuje  Urząd Gminy w Olszance.

          

więcej

„Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”

27.02.2019

Zapraszamy dzieci do udziału w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”

Już po raz dziewiąty Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci, który w 2019 roku przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje’’. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Celem Konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, popularyzowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat

Zadaniem konkursowym dziecka jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A3 w dowolnej technice na temat zapobiegania wypadkom związanym z obecnością w gospodarstwie rolnym maszyn i urządzeń rolniczych. Liczy się pomysł i wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką oddającej hasło konkursowe „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”. Praca powinna być wykonana indywidualnie przez uczestnika konkursu z materiałów trwałych, gwarantujących odporność na zniszczenie w czasie transportu i przechowywania. Uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę plastyczną.

Na Mazowszu Konkurs przebiega w dwóch etapach: powiatowym i wojewódzkim. Trzeci etap jest etapem centralnym.

W szkołach, w których uczniowie zgłoszą chęć udziału w Konkursie istnieje możliwość zorganizowania spotkań z inspektorem ds. prewencji KRUS celem zwrócenia uwagi na niebezpieczne czynności i sytuacje, związane z obecnością w gospodarstwie maszyn i urządzeń rolniczych i przygotowania dzieci do udziału w Konkursie.

Na laureatów czekają nagrody rzeczowe. Prace plastyczne laureatów trzech pierwszych miejsc etapu wojewódzkiego wezmą udział w eliminacjach ogólnopolskich.

            Szkoły, których uczniowie chcą wziąć udział w konkursie, powinny skontaktować się z najbliższą jednostką terenową KRUS, gdzie uzyskają niezbędne informacje na temat organizacji eliminacji. Termin nadsyłania prac konkursowych do PT KRUS za pośrednictwem szkół upływa z dniem 29 marca 2019 r.

Szczegółowe informacje o organizacji Konkursu można uzyskać w Placówce Terenowej KRUS w Łosicach, ul. Kilińskiego 6, tel. (83) 3573080, 3591420, e-mail: losice@krus.gov.pl

 

więcej

UWAGA!!!

25.02.2019

Funkcjonalność systemu zostanie przywrócona od dnia 4 marca 2019 roku.

W związku z wdrożeniem dowodów osobistych z warstwą elektroniczną (tzw. E-DOWODÓW) w piątek - 1 marca 2019 roku, od godziny 11:30 nastąpi przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych. Oznacza to, że od godz. 11:30 do 14:00 nie będzie możliwości załatwienia spraw dotyczących dowodów osobistych (w tym: złożenia wniosków o wydanie dowodu osobistego, zgłoszenia jego utraty oraz wydania już spersonalizowanego dokumentu).

 

więcej

Wójt gminy zaprasza

 

Grzegorz Pajnowski

Urząd Gminy Olszanka
Olszanka 37
08-207 Olszanka

tel. 508 830 066
tel. 83 357 51 23
fax. 83 357 51 83
wojt@olszanka.gmina.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.