Logo Olszanka

Archiwum newsów, strona 20

!!! K O M U N I K A T !!!

17.03.2023

!!! K O M U N I K A T !!!

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Warszawie Oddziałw Łosicach informuje, iż z uwagi na zauważalną poprawę sytuacji epidemiologicznej należy oczekiwać przywrócenia obowiązków posiadania ważnych zaświadczeń o ukończeniu szkolenia w zakresie środków ochrony roślin oraz badania sprzętu do stosowania środków ochrony roślin przez producentów rolnych. W przypadku zniesienia stanu zagrożenia epidemiologicznego czas na uzupełnienie kwalifikacji w zakresie szkoleń oraz przeprowadzenie badań sprzętu będzie wynosił 30 dni.

W związku z powyższym przypominamy, że osoby stosujące środki ochrony roślin muszą posiadać odpowiednie szkolenia potwierdzone aktualnym na czas wykonywania zabiegów zaświadczeniem o ukończeniu szkolenia w zakresie stosowania środków ochrony roślin lub doradztwa dotyczącego środków ochrony roślin lub integrowanej produkcji roślin lub innego dokumentu potwierdzającego uprawnienia do stosowania pestycydów.

Ponadto na posiadaczach opryskiwaczy ciąży obowiązek przeprowadzania okresowych badań potwierdzających sprawność techniczną sprzętu. Badania sprawności technicznej opryskiwaczy powinny być przeprowadzane w odstępach czasu nie dłuższych niż 3 lata, przy czym pierwsze badanie sprawności opryskiwacza powinno być przeprowadzone przed upływem 5 lat od dnia jego zakupu. Do czasu przeprowadzenia pierwszego badania sprawności technicznej opryskiwacza posiadacz jest obowiązany do przechowywania dowodów jego zakupu. W przypadkach kiedy opryskiwacz został poddany złomowaniu, został sprzedany lub z innych powodów nie jest użytkowany w gospodarstwie, należy złożyć do WIORiN w Warszawie Oddział w Łosicach, ul. Kolejowa 23 (tel. 83 359 01 86) pisemne oświadczenie w celu wykreślenia sprzętu z ewidencji.

Użytkownik profesjonalny jest zobligowany do prowadzenia i przechowywania przez
3 lata dokumentacji zawierającej nazwę środka ochrony roślin, czas zastosowania                               i zastosowaną dawkę, obszar uprawy, na których zastosowano środek ochrony roślin.                  W dokumentacji musi również być wskazany sposób realizacji wymagań integrowanej ochrony roślin poprzez podanie co najmniej przyczyny wykonania zabiegu środkiem ochrony roślin.

 

Niedopełnienie powyższego obowiązku podlega karze grzywny – art. 76 ustawy z dnia
8 marca 2013  r. o środkach ochrony roślin!!!

                                                                                                                    

więcej

Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

14.03.2023

13.03.2023 r. w Szkołe Podstawowej w Olszance odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom". Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy tj. grupa I- klasy I-VI oraz grupa II -klasy VII-VIII

Ostateczna klasyfikacja eliminacji gminnych przedstawia się następująco:

Grupa I –VI:
1. Piotr Jaszczuk - Szkoła Podstawowa w Olszance
2. Stanisław Michaluk -  Szkoła Podstawowa w Hadynowie
3. Adam Walczuk - Szkoła Podstawowa w Hadynowie

Grupa II –  VII-VIII :
1. Aleksander Jasczuk - Szkoła Podstawowa w Hadynowie
2. Julia Michalak - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Szydłówce
3. Michał Protasiuk - Szkoła Podstawowa w Olszance

więcej

Obrazek dla news_1103

11 marca

10.03.2023

Z okazji Dnia Sołtysa, składam wszystkim Sołtysom oraz członkom Rad Sołeckich z terenu gminy Olszanka, najserdeczniejsze życzenia dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, sukcesów w działalności sołeckiej, a także jak najlepszej współpracy z mieszkańcami .

                                               Wójt Gminy Olszanka

                                                            Grzegorz Pajnowski

więcej

NABÓR WNIOSKÓW MAZOWSZE LOKALNIE 2023

09.03.2023

NABÓR WNIOSKÓW MAZOWSZE LOKALNIE 2023

dla Kół Gospodyń Wiejskich, Ochotniczych Straży Pożarnych, organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych

Rozpoczął się nabór wniosków w konkursie Mazowsze Lokalnie 2023. Zapraszamy do udziału młode organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne i samopomocowe.

JAKIE PROJEKTY MAJĄ SZANSĘ NA DOFINANSOWANIE?

Projekty będzie można składać w ramach dwóch ścieżek: „inicjatywy oddolne” oraz „rozwój organizacji”.

INICJATYWY ODDOLNE

Projekty mieszczące się w sferze pożytku publicznego, które inicjują wspólne przedsięwzięcia na rzecz dobra wspólnego w lokalnych społecznościach. Projekty w tej kategorii mogą składać grupy nieformalne lub młode organizacje pozarządowe.

Eksperci oceniający wnioski będą zwracać uwagę na cztery główne obszary, takie jak: zaangażowanie lokalnej społeczności, wynikające z projektu dobro wspólne, formę projektowanych działań oraz ich trwałość i spójność.

ROZWÓJ ORGANIZACJI

Projekty, których celem jest rozwój młodych organizacji – m.in. fundacji, stowarzyszeń, klubów sportowych oraz ochotniczych straży pożarnych i kół gospodyń wiejskich. Zgodnie z regulaminem za młodą organizację uznajemy taką, która została zarejestrowana nie wcześniej niż 60 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

Wśród dofinansowanych działań znaleźć się mogą m.in. zakup sprzętu biurowego, sprzętu związanego z merytorycznym obszarem działań organizacji, koszty adaptacji lokalu, oprogramowanie komputerowe, podniesienie kwalifikacji pracowników.

Jak złożyć wniosek?

Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma cennymi informacjami dotyczycącymi zasad konkursu i działania generatora wniosków na stronie: mazowszelokalnie.pl

TERMINY

Wnioski konkursowe należy składać w terminie od 21 lutego do 21 marca 2023 roku do godz. 16:00 za pomocą generatora online.

FISZKA

Wniosek ma formę fiszki projektowej. Fiszka pozwala na opisanie działań w sposób krótki i konkretny, nie wymagamy dodatkowych załączników oraz harmonogramu. Nawet niedoświadczone grupy i organizacje mogą z sukcesem aplikować o pieniądze na swoje działania!

Życzymy powodzenia!

więcej

Wójt gminy zaprasza

 

Grzegorz Pajnowski

Urząd Gminy Olszanka
Olszanka 37
08-207 Olszanka

tel. 508 830 066
tel. 83 357 51 23
fax. 83 357 51 83
wojt@olszanka.gmina.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.