Logo Olszanka

News

Podsumowanie GRY TERENOWEJ

06.09.2019

Wyjątkowym dniem w Olszance, była niedziela – 1 września 2019 r, gdy na boisku gminnym odbył się Festyn Rodzinny, zorganizowany przez Radę Sołecką w Olszance.  Uroczyste otwarcie imprezy odbyło się o godz. 14.00, przez sołtysa Wsi Olszanka Andrzeja Stefaniuka. Celem tej imprezy była integracja mieszkańców wsi oraz sołectw sąsiadujących z Olszanką oraz aktywizacja społeczności wiejskiej w zakresie gospodarczym, społecznym i kulturalnym. Oprawę muzyczną zapewnił DJ Valdi z Mordów, a gościnnie wystąpił zespół ZAKRZE ŚPIEWA  oraz Wiola Latus.

Dzieci mogły skorzystać z dmuchańców, karuzeli a wszyscy mogli się posilić grillowanymi kiełbaskami, boczkiem i karkówką. Na placu, pod namiotami prezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich, działające na terenie gminy z pysznymi potrawami. Podczas trwania festynu odbyło się również podsumowanie Gry Terenowej oraz projektu Malowane Lato, zorganizowanego przez GBP Olszanka.

W Grze Terenowej, która trwała w okresie wakacji od 1 lipca do 28 sierpnia, wzięło udział 25 uczestników, uczniów kl. I –VIII, którzy mieli  do rozwiązania 10 zadań. Wypełnione karty zadań oceniła komisja w składzie: 

przewodniczący:  Bogusław Sobolewski – były, wieloletni Wójt Gminy Olszanka

Członkowie:   - Krystyna Domańska – emerytowany nauczyciel

 - Małgorzata Chraniuk -bibliotekarz

 - Wioleta Michalak – pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

Po długich obradach komisja ustaliła następujący werdykt

I Nagroda (rower)   –  Zuzanna Chwedoruk, lat 12 

II Nagroda (tablet) – Kacper Semeniuk, lat 7 

III Nagroda  (pamięć zewnętrzna) -  Gabriel Tomczuk, lat 8

Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia, w których znalazły się gadżety przysłane przez Kancelarię Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

 

Na Festynie podsumowano również Malowane Lato. Projekt był realizowany przez Mazowiecki Instytut Kultury we współpracy z GBP  w Olszance po raz 7. Po raz pierwszy zajęcia odbywały się w NSP w Próchenkach, a warsztaty prowadziła Ewelina Siemieniuk z Platerowa z pomocą Jolanty Głozak – pracownika Filii bibliotecznej w Próchenkach.  W tych wakacyjnych zajęciach wzięło udział 33 dzieci. Spośród wykonanych prac instruktorka wybrała 5 najładniejszych, a ich autorami są: Wiktoria Karolska, Gabriela Łazowska, Kamila Chwedczuk, Natasza Wolska, i Gracjan Chwedoruk. W jednym z namiotów wystawiona była część prac wykonanych podczas Malowanego Lato i fotografie wykonane w Grze Terenowej. Każde dziecko otrzymało drobre upominki. Sponsorami nagród byli: Bank Spółdzielczy w Łosicach o/ Olszanka, fundator I nagrody, Starostwo Powiatowe w Łosicach, fundator II  i III nagrody, oraz Anna i Sławomir Szaniawscy, Wojciech Palonka, Emilia Pudłowska Punkt Apteczny, LIQUID SYSTEMS SP. z o.o.  Wsparcia rzeczowego udzieliła Krynica Vitamin Dziadkowskie i Zakład Krawiecki Marianna Pawłowska-Knapiuk.   

W trakcie festynu rozstrzygnięto również konkurs na najpiękniejszy wieniec: I miejsce zdobyły Bolesty, a II : Olszanka, Szawły i Kol. Szańków, a także konkurs na najlepszą potrawę.  Zdobywczyniami pierwszego miejsca zostało KGW w Próchenkach,  II KGW w Szydłówce, III KGW w Olszance, a wyróżnienia otrzymały KGW w Korczówce, Bejdach i Dawidach. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych i wszystkim dopisywały dobre humory.

Wójt gminy zaprasza

 

Grzegorz Pajnowski

Urząd Gminy Olszanka
Olszanka 37
08-207 Olszanka

tel. 508 830 066
tel. 83 357 51 23
fax. 83 357 51 83
wojt@olszanka.gmina.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.