Logo Olszanka

News

Wieczór Patriotyczny

18.11.2016

Wieczór Patriotyczny w Szkole Podstawowej w Hadynowie

Narodowe Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Hadynowie uczczone zostało „Wieczorem Patriotycznym”.

Z tej okazji na uroczystość, która odbyła się 14 listopada 2016r.  przybyli zaproszeni goście: przewodniczący Rady Gminy Olszanka Jerzy Filipiuk, Anna Sulińska – skarbnik Gminy Olszanka, Bożena Niedzielak – wicestarosta Powiatu Łosickiego, Ewa Elżbieta Jarocka – przewodnicząca Rady Miejskiej w Mordach, radni Gminy Olszanka, sołtysi wsi z obwodu Szkoły Podstawowej w Hadynowie, nauczyciele, rodzice, babcie i dziadkowie uczniów oraz sami uczniowie.

Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Anna Mackiewicz, która przywitała wszystkich zebranych. Po przemowie nastąpiła część artystyczna w wykonaniu uczniów klas IV – VI.

Fakty historyczne, przeplecione poezją i piosenkami w wykonaniu Oliwii Michaluk i Klaudii Śmieciuch  wywarły na gościach wrażenie, czego dowodem były łzy płynące po policzkach. W całość przedstawienia wprowadziła nas Klaudia Wasiluk recytująca wiersz o miłości do Ojczyzny, Daria Stefaniuk uosabiająca Polskę oraz konferansjerzy: Dominika Rozwadowska, Adrian Radzikowski, Klaudia Śmieciuch i Bartosz Terlikowski. Państwa zaborcze, w rolę których wcieliły się: Natalia Wasiluk, Julia Michaluk i Julia Wereszczyńska nadały przestawieniu dramatyzmu, natomiast Bartłmiej Mikiciuk jako Józef Piłsudski i jego żołnierze: Damian Hryciuk, Krystian Poddaniec, Paweł Wierzbicki i Jakub Trochimiuk spowodowali, że duma i serca zebranych rosły. Moment żegnania się żołnierza z matką i żegnania się żołnierzy ze swoimi ukochanymi spowodował, że na twarzach gości pojawiła się zaduma. W rolę dziewczyn żegnających żołnierzy wcieliły się: Maja Biernacka, Klaudia Wasiluk, Klaudia Wyczółkowska i Oliwia Michaluk. Maciej Nitichoruk jako goniec, informował nas o ważnych sprawach z czasów odzyskiwania niepodległości a Ewa Łukaszuk na koniec wyrecytowała:

„Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą! (…)

Lecz czymś największym, czym być można: Sobą!

 

Uroczystość zakończyła Dominika Rozwadowska, która wlała w nasze serca patriotyzm wykonaniem piosenki „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”.

Po części artystycznej, przygotowanej przez Agnieszkę Klimiuk-Zbrożek  na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez pracowników szkoły.

Serdeczne podziękowania kierujemy do pana Mariusza Terlikowskiego, który uatrakcyjnił nasze przedstawienie dźwiękowo. Dziękujemy również ks. Proboszczowi Parafii Szpaki Jackowi Nazarukowi za pożyczenie sutanny i tronu, panu Romanowi Kasprowiczowi za wypożyczenie mundurów żołnierskich, panu Andrzejowi Wojtczukowi za udostępnienie stroju policyjnego oraz państwu Krystynie i Jackowi Waszczukom za „oficerki”.

Wieczór Patriotyczny w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Hadynowie okazał się bardzo ważną i cenną lekcją historii.

Wójt gminy zaprasza

 

Grzegorz Pajnowski

Urząd Gminy Olszanka
Olszanka 37
08-207 Olszanka

tel. 508 830 066
tel. 83 357 51 23
fax. 83 357 51 83
wojt@olszanka.gmina.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.